در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 27 دی 1397
 • دیدار دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای استان همدان با حضرت آیت الله محمدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان به مناسبت روز دانشجو

  روز شنبه 97/9/17 به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو تعدادی از دانشجویان آموزشکده های شهر همدان (شهید مفتح، شهید جباریان و حضرت زینب کبری(س به نمایندگی از طرف تمامی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در استان همدان با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با حضرت آیت ا... محمدی دیدار و گفتگو کردند.

  در ابتدای این دیدار دکتر شهاب کاظمی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان همدان ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو به دانشجویان، از حضرت آیت ا... محمدی برای این دیدار دانشجویی تشکر و قدردانی نمودند و از ایشان خواستند دانشجویان و کارکنان دانشگاه را در راستای انجام فرائض دینی و استفاده از راهنمایی ها و ارشادات خود را بهره مند سازند.

  دکتر کاظمی در این دیدار صمیمانه از وضعیت موجود دانشگاه فنی و حرفه ای استان گزارش مختصری را ارائه نمودند و گفتند دانشجویان حاضر در جلسه به نمایندگی از طرف حدود 6000 دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای در استان و به نشانه بیعت با ولایت فقیه و گرامیداشت روز 16 آذر به عنوان نماد استکبار ستیزی در این محفل حضور یافته اند.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزودند خواسته تعداد کثیری از دانشجویان دیدار با مقام معظم رهبری می باشد که از حضرت آیت ا... محمدی خواستند در این خصوص مساعدتهای لازم از ناحیه دفتر ایشان صورت پذیرد.

  در ادامه حضرت آیت ا... محمدی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان ضمن تبریک روز دانشجو از حضور دانشجویان در دفتر خود ابراز خرسندی کردند. همچنین از دکتر کاظمی برای تدارک چنین برنامه ای تشکر و قدردانی نمودند و گفتند این برنامه ها باید برای تمامی دانشجویان و دانشگاهیان الگو شود.

  در ادامه حضرت آیت ا... محمدی گفتند دانشجویان باید بدانند چرا 16 آذر به روز دانشجو نامگذاری شده است. ایشان یادآور شدند در روز 16 آذر سال1332 تعدادی از دانشجویان در اعتراض به حضور نیکلسون معاون رئیس جمهور آمریکا در ایران دست به تظارهرات زدند و انزجار و نفرت خود را از حضور ایشان اعلام نمودند. در همین راستا تعدادی از دانشجویان در حین درگیری با نظامیان مستقر در دانشگاه به شهادت رسیدند و به مناسبت شهادت دانشجویان روز 16 آذر به روز دانشجو نامگذاری شد.

  ایشان گفتند اگر فلسفه شهادت دانشجویان را باز کنیم برای ما روشن و واضح است که ما باید در این عرصه حساس بیشتر احساس مسئولیت کنیم و دانشجویان را به عنوان دیده بان ملت خواندند و گفتند دانشجویان همواره باید با دیدگان باز نگاه کنند ببیند در 40 سال گذشته در جمهوری اسلامی چه اتفاقاتی افتاده است . ما الان در کجا هستیم و دشمنان ما چه وضعیتی دارند و کجا هستند. ایشان خاطرنشان کرد دانشجویان مدعی العموم هستند و باید از طرف همه آحاد مردم مطالبه گری نمایند و دنبال حق باشند و در عرصه دانشجویی می شود فریاد زد و از حق 80 میلیون نفر دفاع کرد.

  حضرت آیت ا... محمدی گفت وقتی دانشجویان بر عرصه وارد شوند باید اولا ضعف ها و کاستی ها را ببینند و در پی راهکار و راه علاج آن باشند . و دوما" مطالبه گری نمایند. ایشان گفتند دانشجو باید فریاد ملت را سر بدهد و از ناحیه مظلومان فریاد بزند و دنبال حق و حقوق مظلوم باشد و برای منافع کل جامعه فریاد بزند نه برای منافع شخص خود.

  ایشان عنوان کرد ما باید دنباله رو شهدای 16 آذر باشیم و با پیروی از خون شهدا پیرو راستین آنها باشیم و با تلاش در زمینه های فرهنگی ، علمی و پژوهشی در این اقدام ثابت قدمی خود را نشان دهیم.

  در ادامه یکی از دانشجویان به نمایندگی از طرف دانشجویان با حضور در جایگاه از آیت ا... محمدی خواستند در مراسمات ویژه از دانشجویان دعوت شود و اجازه داده شود که یک نفر به نمایندگی از طرف دانشگاه و سازمان بسیج دانشجویی برای صحبت در نماز جمعه و مراسمات مشابه استفاده و دعوت شود. ایشان خواستند مسئولین به دانشجویان و آحاد مردم مطالبه­گری و نحوه صحیح مطالبه­گری آموزش داده شود تا شاهد هنجارشکنی ها در جامعه نباشیم . خواسته بعدی دانشجویان ایجاد دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فنی و حرفه ای استان همدان بود که حضرت آیت ا... محمدی قول دادند با پیگیری های دکتر کاظمی و حمایت ایشان برای ایجاد دفتر نهاد رهبری دانشگاه اقدام شود. خواسته بعدی دانشجویان حمایت مادی و معنوی دانشگاه و وزارت علوم از مقاله های دانشجویی بود. از دیگر خواسته های دانشجویان ملاقات با مقام معظم رهبری بود که از حضرت ایت ا... محمدی خواستند برای فراهم نمودن این دیدار مساعدت و پیگیری لازم را برای دانشجویان انجام دهند.

  در پایان دانشجویان نماز ظهر و عصر را به امامت حضرت آیت ا... محمدی اقامه نمودند .

  نظرات کاربران